گروه تلگرام شهر شیربان ورود به گروه
تصویر یونگ در واقعیت

سرنوشت یونگ پو چی شد؟

شهر شیربان


فهرست مطالب

شاهزاده یونگ پو دومین پسر امپراتور گوموا و برادر تنی و کوچکتر آخرین امپراتور بویو، تسو بود

مشخصات یونگ پو (وون کی جون)

نام یونگ پو
نام پدر گوموا
نام مادر ملکه ون هو
متولد سال ۵۹ قبل از میلاد – ۲ قبل از میلاد
مهارت ها هنر های رزمی
دستاورد ها نجات قطعی کشورش
مقام وزیر جنگ

یونگ پو کیست؟

یونگ پو کیست؟

در کتاب های تاریخی کره از جمله سامگوک ساگی و سامگوک یوسا آمده است که شاهزاده یونگ پو از قدرت‌های بزرگ کشور بویو بوده و در مهارتهای رزمی از بهترین های زمان خود بود او خدمات زیادی برای کشور بویو انجام داد و در جنگ های زیادی ارتش این کشور را رهبری کرد و کشورش را از قحطی نجات داد.

ولی از آنجایی که مادر او که از دختران مقامات مالکان ساچلدو که قدرت زیادی داشتند بود و ملکه به برادر بزرگتر یعنی تسو علاقه بیشتری داشت

به همین خاطر اکثر مقامات برای حفظ موقعیت خود از تسو برای امپراطور شدن حمایت می کردند.

پیدا کردن محل فیلمبرداری سریال یا فیلم سینمایی

سفر زوری رفتن به چانگ

نمونه تصویر برای سفر یونگ پو

با به قدرت رسیدن دائه سو (همون تسو) کم‌کم قدرت بویو تضعیف شد و به مستعمره امپراتوری هان تبدیل شد.

Young Po بارها سعی در خلع برادر کرد ولی چون متحد و یاور قدرتمندی نداشت نمی‌توانست با برادر خود که پس از ازدواج با بانو یانگ سولان دختر فرماندار یانگ جونگ از هان که جایگاه محکم تری پیدا کرده بود نتوانست مقابله کند. شاهزاده به دلیل نقشه ترور برادرش امپراتور دائه سو بعنوان یک خیانتکار شناخته شد .

پس از مدتی پیکی از دربار هان به بویو آمده و به علت شروع کننده جنگ از بویو درخواست غرامت کرد تقاضای یک گروگان سلطنتی از بین شاهزادگان بویو را کرد ابتدا امپراتور دائه سو قصد داشت شاهزاده جومونگ را بعنوان گروگان بفرستد اما با خیانت برادرش با فرمان امپراتور دائه سو، به عنوان گروگان به چانگ آن پایتخت امپراتوری هان رفت.

حمله عرب ها به ایران زمان پیامبر بود؟

قتل او

عکس برای بخش قتل یونگ پو

امپراتور دائه سو در سال ۷ قبل از میلاد به تخت پادشاهی بویو نشست و برادر خود یونگ پو را به عنوان وزیر جنگ منصوب کرد. یونگ پو تا سال ۲ قبل از میلاد به مدت ۵ سال در این عنوان بود .

یونگ پو به دلیل مناسب ندیدن شرایط جایگاهی خود با متحد کردن گروهی از سربازان قلعه دست به کشتن امپراتور تسو زد و شبانه شورشی در قلعه بویو برپا کرد ولی سرانجام با فداکاری محافظ شخصی تسو نارو این شورش ناموفق ماند و به دست برادرش تسو به همراه همسر و یارانش قتل رسید.

از یونگ پو پسری به نام دوجین ماند که تسو به دلیل نداشتن فرزند تصمیم به بزرگ کردن دوجین گرفت و او را به برادر ناتنی اش تاکراک سپرد.

دوجین با نشان دادن توانایی و مهارت های فوق العاده رزمی و نبوغ فکری اعتماد شاه تسو را بدست اورد و بعدها ولیعهد بویو شد و در سن ۲۵ سالگی خودکشی کرد.

منبع ویکی پدیا


لینک کوتاه محتوا
اشتراک گذاری در
فیسبوک
| تلگرام | توییتر | واتساپ